< Menu główne

 

 

O firmie MaciejKa

Firma MaciejKa to wynik spotkania mojej fascynacji rzeźbieniem krajobrazu z chęcią dawania moim klientom możliwości stwarzania indywidualnego piękna wg ich osobistych gustów.

Moja pierwsza praktyka (USA, 1993) w urządzaniu ogrodów utwierdziła mnie w przekonaniu, iż można w życiu robić to co naprawdę się lubi - w moim przypadku to OGRODY. I tak, od tamtej pory, mając w pamięci udekorowane majową przyrodą przytulne miejscowości: Gleen Cove, Sea Cliff i wiele innych nadaję moim rodowitym podwarszawskim okolicom zupełnie odmienny od dotychczasowego, charakter.

Zamieniam "pustynie" w zielone ogrody - i to jest to - co daje radość nie tylko mi jako wykonawcy, ale głównie moim zleceniodawcom.

MaciejKowe ogrody powstają na zlecenia indywidualnych klientów. Mają swój własny, rozpoznawalny charakter i wyróżniają się ze zbyt podobnych do siebie ogrodów wykonanych przez konkurencję.

Najbardziej rozwojowym i najciekawszym projektem jest "stalowy ogród pnączy" czyli metalowe, monumentalne, zabluszczone pergole o fantazyjnych kształtach mogące samodzielnie pełnić rolę ogrodu.

Nasz ogród w Malichach uzyskał III nagrodę w konkursie Muratora (1999).

W 2001 roku na wystawie ogrodniczej "Zieleń to Życie" uzyskaliśmy wyróżnienie za monumentalna stalową pergolę. Pergola ta faktycznie "osiągnie dojrzałość ekspozycyjną" po obrośnięciu pnączami czyli za 2-3 lata. Zapraszam do odwiedzenia: Warszawa - Ursynów, teren przy budynku Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej.

Prywatnie uczestniczę też (dostarczając tematów zdjęć, lub tekstów) w powstawaniu artykułów dla pism: Murator, Cztery Kąty, Ładny Dom.

mgr inż. Maciej Kiljański


_____________________________________________________________________________